Istotą koncepcji K&L art design jest próba twórczej, architektonicznej alegorii – opowieści o rzece.
Staraliśmy się to zrobić językiem architektury, w którym każdy z elementów formalnych zawiera w sobie symbolikę nawiązującą do cech rzeki.
Budynki formą i materiałem nawiązują do piaszczystego brzegu. Część z nich chowa się, niby wymyte z brzegu kamienie, w narzuty nadbrzeżnych traw, stanowiących tereny spacerowe i punkty widokowe.
Place, ścieżki i promenady to nasz nurt, plastycznie nawiązujący do dna rzecznego z piaskiem, kamieniami, drewnianymi pomostami, a nawet spękanym wyschniętym korytem.
Istotą rzeki jest jej nurt będący w ciągłym ruchu.
W przyjętej przez nas symbolice nurt rzeczy i związany z nim ruch to przepływające grupy spacerujących, uprawiających sport, uczestniczących w eventach ludzi, korzystających z bogatej oferty naszego „nurtu aktywności”.
Wypiętrzone trawniki to łachy i wydmy stanowiące pretekst do zatrzymania się i odpoczynku z książką czy tabletem przy świetle małych, indywidualnie zapalanych lampek.
Ławki mają odzwierciedlać ruch i dynamikę nurtu. Jednym z wątków edukacji proekologicznej mają być kolorowo przetworzone przez artystów obiekty, zwykle niewidoczne, a spoczywające często na dnie rzeki jako „śmieci z dna”.
- Data: 2017
- Klient: SARP Warszawa
- Status: Praca konkursowa
- Lokalizacja: Bulwary Nadwiślańskie Warszawa